Uutisarkisto

RETKISOUTU KESKIVIIKKONA 27.7.2016

Huomenna mennään taas!
Pienveneet ja omat kirkkovenejoukkueet voivat startata matkaan klo 8-17 välisenä aikana. Yksittäisistä soutajista kootut kirkkoveneelliset lähtevät matkaan klo 9 (2i kpl) ja klo 17 (kaksi kpl). Nimilistat soutajista näet alla. KIRKKOVENEISSÄ ON TILAA, JOTEN RANTAAN VAIN LÄHTÖAIKAAN, JOS MIELI TEKEE MUKAAN!!
 
Soudettavan matkan pituus riippuu veneestä ja sen tulee olla vähintään sama kuin varsinaisena soutupäivällä samanlaisella kalustolla soudetaan. Retkisoudussa myös pienveneillä on mahdollisuus lähteä kiertämään alkuperäinen Luodon saaren ympäri kiertävä 35 kilometrin reitti ja matkaan saa lähteä myös Nokialta käsin, niin että Soutukeskuksessa poiketaan jaloittelemaan matkan puolivälissä. Kotisivuilla julkaistaviin tuloksiin kirjataan kunkin venekunnan yksilöllinen soutumatka.
 
Kukin venekunta saa matkalle mukaan oman venekortin, soutaa keskiviikon aikana omalla ajallaan ja omalla vastuullaan ja kuittaa suorituksensa Takon Soutajien toimistoon Soutukeskuksessa. Soutukortteja luovutetaan Soutukeskuksessa klo 8-17 välisenä aikana.Soutukeskuksessa on saatavilla omiin pulloihin mehua ja urheilujuomaa ja pyyhesauna lämpiää soudun jälkeen!
 
Ennakkoilmoittautuneet pienveneet:
    900                  VIHERSALO PEKKA             INSTA GROUP OY                       
                           VÄLIMÄKI ERKKI OLAVI       INSTA GROUP OY                     
    901                  SAKSALA PETRI                 SANDVIK                                   
                           PITKÄNIITTY PERTTU        SANDVIK                                   
    902                  KYLÄ KARRI                      PIKKUMÄEN PONTEVA               
    903                  NENONEN AKI                   AVANT TECNO OY                       
                           VIITAMÄKI HEIDI               HÄMEENKYRÖ                            
    905                  MARILA ERKKI                   KIUKAINEN                                 
    906                  MANSIKKAMÄKI HANNU      HÄMEENKYRÖ                            
    907                  SCHMIDT HANNA               HEVONKUUSEN URH                  
                           SALONEN JOUKO               HEVONKUUSEN URH
          
Aamupäivän kirkkovenejoukkueet, paikalla rannassa klo 8.30. Vene starttaa klo 9!!
 
   9.00     pm        PÄNTTÖNEN KIRSI-MARIA     TAMPERE                                 
              pm        SOININEN ANTTI                 TAIVALTAJAT                           
                          JUNKKARI JOHANNA             MCDONALD`S TAMPERE            
                          SAARI PEKKA                       SWECO                                      
                          KIPINOINEN MIKKO               SANDVIK                                     
                          JÄRVI VILLE                         SANDVIK                                   
                          MARENK MARKO                   TAMPERE                                  
                          KUHA ISMO                         TREEN MARATONKLUBI              
                          SALMINEN MIKKO                  MCDONALD`S TAMPERE            
                          TIMONEN PETTERI                LEMPÄÄLÄ                                
                          AHONEN PERTTI                   HIPPOKSEN MARATONK.          
                          SEPPÄNEN MARKO                TAMPERE                                  
                          VARHEENMAA MAIJA             PRO-RAKENNUS                        
                          BÄR VESA                            KUNTOPIRKAT                             
                          JAAKKOLA MATTI                 NOSTE                                      
                          WILENIUS SATU                   TAMPERE                                  
                          LAPPALAINEN PIA                 KILVAKKALA                            
                          JAAKKOLA SEPPO                 MUROLEEN VPK                         
                          IKONEN MARTTI                   KPS                                           
                          KAAKKO AKSELI                                                                   
                          NIKKANEN TAUNO                 PIRKAN SUUNNITTELU                
                          KIVINEN JAAKKO                  YLÖJÄRVI                                   
                          LAPPALAINEN KATI               KILVAKKALA          
                     
Iltapäivän kirkkovenejoukkueet, paikalla rannassa klo 16.30. Vene starttaa klo 17!!
 
  17.00     pm         TYRY ANJA-LEENA             KOLBMA                                      
               pm         HARJU JANNE                    TAKON SOUTAJAT                      
                            ISOPOUSSU ISMO              TYÖVÄEN AMPUJAT                   
                            HEINONEN PASI                 VALKEAKOSKI                           
                            LAHTINEN ASSI                  MAASTOONPOLJE.FI                 
                            SAARENOJA PIIA                YLÖJÄRVI                                 
                            LINNAINMAA VEIKKO           VVA                                          
                            KELA SANNA-MAIJA            TREEN TAIVALTAJAT                  
                            KORKKA HENRI                   HINNERJOEN YRITYS                 
                            KUPILA EERO                      FOH                                        
                            LEPPIHALME HARRI             IKAALINEN                                 
                            RUOTSILA JUKKA                VANTAA                                      
                            KINNUNEN VILLE                 JOHN DEERE FORESTRY          
                            VALORINTA SARI                PIRKKALAN HIIHTÄJÄT               
                            NIINIMÄKI TIMO                  LAPINNEVAN YRITYS               
                            ROSENSTRÖM JUSSI            CARGOTEC FINLAND OY            
                            NIINIHARJU JANNE              TAMPERE                                  
                            NEVALAINEN SATU             TAMPERE                                   
                            ALANEN RAILI                     JÄMIJÄRVI                                 
                            KNUUTTI ULLA-MAIJA          SAMMALJOEN SAMPO              
                            PENTTI JANNE                    PIRKAN SUUNNITTELU               
                            VALORINTA MIKA                PIRKKALAN HIIHTÄJÄT                

Etsi sivustolta

Rannassa kannustaa

  • Squeezy
  • Takon Soutajat

Soudun Youtube löytö

Pirkan Kierroksen

toimintaa tukevat

Jsport-logo 
Sivuston ylläpitoa
tukemassa